تبلیغات
.
.سوگند پرچم

بسم الله الرحمن الرحیم

من + بع این پرچم مقدس + که مظهر استقلال + میهن اسلامی من است + سوگند یاد می کنم + که با نثار خون خود + از میهن عزیزم ایران + دفاع نمایم + و برای آبادانی و سربلندی آن + کوشا باشم

قواعد احترام به پرچم

1.   سوگند وفاداری به پرچم ایران

مربیان محترم باید توجه داشته باشند که هر پیشاهنگ قبل از اداء قول و سوگند سازمان باید در یکی از جلسات مناسب ، مراسم سوگند وفاداری به پرچم ایران را به جا آورد به طریقه و روش ذیل :

عضوپیشاهنگ  در مقابل پرچم برافراشته به حالت خبردار می ایستد و در حالیکه با دست راست سلام سازمانی داده است متن سوگند پرچم را اداء می کند .

یادآوری:

بهتر است چنانچه پرچم در دسترس باشد و یا پرچم قابل حمل باشد پرچمدار قدری آن را متمایل کند تا پیشاهنگ بتواند با دست چپ گوشه پرچم را گرفته و دست راست سلام داده و متن سوگند را که جمله به جمله رهنمون رسد یا سرگروه ادا می نماید تکرار کند .

هنگامیکه پیشاهنگ در مکانی ایستاده باشد و پرچم رسمی مقدس جمهوری اسلامی ایران را از آنجا عبور دهند وقتی پرچم به هفت قدمی وی رسید ، رو به پرچم به حالت خبردار ایستاده و سلام سازمانی می دهد تا وقتیکه پرچم از هفت قدمی او بگذرد . در طول این مدت سر به سمت پرچم حرکت نموده و با نگاه آن را استقبال و یا مشایعت می نماید ( نظر به پرچم است . )


دیدگاه ها : 0 نظرات
نوشته شده در تاریخ 21 دی 90 توسط فاطمه سلمانیان
درباره وبلاگ

آرشیو مطالب

آخرین مطالب

نویسندگان

موضوعات

پیوند ها

لینكستان

آمار سایت

Google

در این وبلاگ
در كل اینترنتPichak go Up

موبایل

فال حافظ

دانلود

خرید اینترنتی